مدافعون - مدافعان حرم

مدافعون - پایگاه اطلاعاتی رسمی مدافعان حرم و جبهه مقاومت

مدافعون - مدافعان حرم

مدافعون - پایگاه اطلاعاتی رسمی مدافعان حرم و جبهه مقاومت

مدافعون - مدافعان حرم

رفع الله رایة العباس
کلنا عباسک یا زینب
لن تسبی زینب مرتین
لبیک یا حسین
لبیک یا زینب
مدافعون - پایگاه رسمی مدافعان حرم

آخرین نظرات
  • ۰
  • ۰
/تکمیلی/ دبیر کل حزب الله لبنان:

شهید «حسن الحاج» یکی از ارکان مقاومت بود/ شاهد نسل جدیدی از مقاومت در فلسطین هستیم

"شهید الحاج زندگی خود را در مقاومت سپری کرد و یکی از ارکان مقاومت بود و نقش بزرگی در مقاومت برابر اسرائیل داشت".

به گزارش ـ مدافعان حرم ـ سخنرانی دبیرکل حزب الله لبنان لحظاتی پیش بصورت ویدئو کنفرانس در مراسم ختم هفتم شهید «حسن محمد الحاج» مشهور به "ابو محمد الاقلیم" در شهرک "اللویزه" آغاز شد.

«سید حسن نصرالله» درمورد شخصیت فرمانده ارشد این جنبش که اخیراً شهید شده است، اظهار داشت: شهید الحاج زندگی خود را در مقاومت سپری کرد و یکی از ارکان مقاومت بود و نقش بزرگی در مقاومت برابر اسرائیل داشت.

وی افزود: این رزمنده شجاع، همواره در خط مقدم حضور داشت و در نهایت نیز به مقام رفیع شهادت نایل آمد.

دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد: شهید الحاج یکی از ارکان اصلی و ستون‌ها و کسانی بود که در مقاومت از ابتدای فعالیتش مشارکت داشت.

نصرالله به ویژگی‌های این فرمانده حزب الله پرداخت و گفت: از مهمترین ویژگی‌های بارز شخصیتی الحاج ابومحمد صفات اخلاقی و تدین ممتاز ایشان و پایبندی دقیقشان به احکام شرعی بود.

وی با بیان اینکه الحاج ابومحمد همواره پیش بینی می‌کرد که به شهادت خواهد رسید، اظهار داشت: اما خداوند عمر ایشان را مبارک گرداند تا در راه مقاومت یکی از شکوفه‌های نورسته باشد.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: ایشان از سال 1982 در راه مقاومت فعالیت کرده و هرگز زندگی‌شان را در خارج از این راه سپری نکردند.

نصرالله تاکید کرد: «منیت» در شهید حسن الحاج وجود نداشت و از جمله رزمندگان و فرماندهانی بود که در سایه فعالیت می‌کردند.

وی با بیان اینکه باید اسرار مقاومت، فرماندهان و روش‌های فعالیتش را حفظ کرد خاطرنشان ساخت: ما احساس می‌کنیم که بیش از آنکه یک فرمانده نظامی برجسته را از دست داده‌ایم، یک انسان برحسته در عرصه‌های دینی، اخلاقی و روحی را از دست داده‌ایم.

دبیرکل حزب الله لبنان، پیروزی بزرگ سال 2006 را نتیجه کار مردانی همچون فرمانده شهید الحاج خواند و افزود: ابومحمد و دیگر برادرانش در مقاومت از سال 2006 برای تقویت توان مقاومت و ایجاد قدرت بازدارندگی در برابر دشمن تلاش کردند. پس از پیروزی در جنگ مردم به زندگی عادی خود بازگشتند اما حاج حسن و همراهانش در عرصه دیگر از مقاومت به کار خود ادامه دادند و به جمع آوری سلاح و افزایش آمادگی مقاومت در رویارویی با دشمن صهیونیستی مبادرت کردند.

نصرالله تاکید کرد: اطمینان می‌دهم که مقاومت امروز فرماندهان زیادی در همه سطوح دارد.

وی با بیان اینکه وصیت شهید ابومحمد حفظ قدرت و آمادگی است، ابراز داشت: هر لحظه‌ای که ملت ما در برابر دشمن، احساس امنیت و اعتماد می‌کند به لطف مردان مقاومت از جمله شهید ابومحمد است.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: فرماندهان مقاومت، آن را به گروهی تبدیل کرده‌اند که توانایی ادامه کار و ادامه مسیر را دارد.

نصرالله با بیان اینکه ما برای همه فرماندهان اهمیت قائل هستیم، خاطرنشان کرد: اما مقاومت از مرحله پی ریزی عبور کرده است و دیگر متکی به یک یا دو فرمانده نیست.

وی حمایت همیشگی این جنبش از مقاومت و انتفاضه ملت فلسطین را اعلام کرد و اظهار داشت: حمایت از ملت فلسطین مسئولیت همه ماست و ما به مقابله با اسرائیل ادامه خواهیم داد.

رهبر مقاومت لبنان با بیان اینکه رویاهای کسانی که به ناامیدی و سرخوردگی ملت فلسطین امیدوار بودند، امروز بر باد رفته است تاکید کرد: ملت فلسطین به جهاد و انتفاضه ادامه می‌دهد و دولت‌ها و ملت‌های امت اسلامی باید از آن حمایت کنند.

نصرالله خاطرنشان ساخت: مقاومت ملت فلسطین تنها امید برای نابود کردن اشغالگری و حمایت از مقدسات است و امروز شاهد نسل جدیدی از مقاومت در فلسطین هستیم.

وی افزود: زمانی که می‌بینیم جوانان فلسطینی با سنگ و چاقو به جنگ قویترین ارتش منطقه می‌روند، امید به اینکه رژیم غاصب و حامیانش آینده ای ندارند تقویت می‌شود.

دبیرکل حزب الله لبنان ضمن نگرنی از اوضاع فعلی منطقه گفت: توطئه‌های تکفیری ــ تروریستی، منطقه و جهان را تهدید می‌کند و ما توانستیم در برابر آن در میدان‌ها و مکان‌های مختلف ایستادگی کنیم.

نصرالله با طرح این سوال که "اگر پایداری مبارزان در عراق، سوریه و لبنان در برابر طرح تکفیری‌ها نبود، منطقه امروز چه شرایطی داشت؟" تصریح کرد: اگر ایستادگی مجاهدان نبود، وضعیت شهر «موصل»‌ عراق و تخریب مساجد، کلیساها و کوچاندن مردم تکرار می‌شد.

وی افزود: در آن صورت، تفکر تکفیری که حاصلی جز داعش ندارد عراق، سوریه، لبنان و دیگر سرزمین‌های اسلامی را یکی پس از دیگری در خود می‌بلعید و ما شاهد سرنوشتی شبیه به آنچه که در موصل، دیرالزور و رقه رخ می‌دهد برای مردمان خود بودیم.

رهبر مقاومت لبنان با اشاره به مبارزات حاج حسن با گروه های تکفیری از جمله داعش و جبهه النصره در سوریه گفت: حاج حسن و همرزمانش به مقابله با این تفکر منحرف رفتند تا شاهد آن نباشیم که منطقه ما یکی پس از دیگری به جولانگاه این گروه های تکفیری تبدیل شود.

نصرالله در بخش دیگر سخنان خود به نیز اشاره کرد و گفت: پایداری ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در برابر متجاوزان سعودی ــ آمریکایی، یمن را نه تنها از دست متجاوزان بلکه القاعده و داعش نجات می‌دهد.

وی ادامه داد: اگر متجاوزان در یمن پیروز شوند ــ که ان‌شاءالله نخواهند شد ــ القاعده و داعش حکومت را در یمن در دست می‌گیرند.

دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه ما حتی در نیجریه شاهد حملات انتحاری علیه مسلمانان در مساجد هستیم، تاکید کرد: نبرد با تکفیری‌های تروریست؛ دفاع از اسلام، مسلمانان، ملت‌های منطقه و مقدسات منطقه است.

نصرالله تصریح کرد: ما به مسئولیت‌های خود عمل خواهیم کرد و فرماندهان، مجاهدان و امکانات لازم را برای مقاومت در هر دو جبهه لبنان و منطقه در اختیار داریم.

وی در بخش پایانی سخنان خود به حمله اخیر به عزاران حسینی در یکی از حسینه‌های عربستان در شهر شیعه نشین القطیف نیز اشاره کرده و گفت: اخیرا در حسینه ای در عربستان شاهد هدف قرار گرفتن مسلمانان شیعه در مراسم عزای نوه پیامبر اکرم (ص) بودیم.

رهبر مقاومت لبنان با بیان اینکه این افراد تنها به خاطر اینکه برای امام حسین(ع) عزاداری می‌کردند هدف گرفتند، خاطرنشان ساخت: در حالی که اگر برای یکی از شیوخ تکفیری‌ها مراسم عزایی برگزار می‌شد، چنین اتفاقی نمی افتاد و باید پرسید که چرا این افراد را به شرک متهم می کنند.

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی

مدافعون - مدافعان حرم

مدافعان حرم

مدافعون