مدافعون - مدافعان حرم

مدافعون - پایگاه اطلاعاتی رسمی مدافعان حرم و جبهه مقاومت

مدافعون - مدافعان حرم

مدافعون - پایگاه اطلاعاتی رسمی مدافعان حرم و جبهه مقاومت

مدافعون - مدافعان حرم

رفع الله رایة العباس
کلنا عباسک یا زینب
لن تسبی زینب مرتین
لبیک یا حسین
لبیک یا زینب
مدافعون - پایگاه رسمی مدافعان حرم

آخرین نظرات
  • ۰
  • ۰
سید حسن نصر الله:

پیروزی در جنگ ۳۳ روزه، معجزه و پیروزی الهی بود/ آمریکا از داعش برای تجزیه منطقه استفاده می‌کند

سید حسن نصر الله دبیرکل حزب الله لبنان در مراسم ویژه نهمین سالگرد پیروزی مقاومت در جنگ تابستان سال 2006 با دشمن صهیونیستی (جنگ 33 روزه ) با عنوان « پیروزی همیشگی شما» سخنرانی کرد.

به گزارش ـ مدافعان حرم ـ سید حسن نصر الله دبیرکل حزب الله لبنان در مراسم ویژه نهمین سالگرد پیروزی مقاومت در جنگ تابستان سال 2006 با دشمن صهیونیستی (جنگ 33 روزه ) با عنوان « پیروزی همیشگی شما » سخنرانی کرد.

این مراسم که با حضور مهمانان خارجی و  شخصیت های لبنانی در منطقه وادی الحجیر برگزار شد.

در منطقه وادی الحجیر  54 تانک مرکاوای ارتش صهیونیستی به دست رزمندگان مقاومت منهدم شد و باعث توقف پیشروی ارتش صهیونیستی بوده است و پس از آن رژیم صهیونیستی این منطقه را وادی الموت ( دشت مرگ ) نامید.

سید حسن نصرالله در ابتدای سخنرانی  با خیر مقدم به مهمانان، به شهدای راه مقاومت سلام و درود فرستاد و سپس با اشاره به حمله تروریستی روز گذشته در شهرک صدر بغداد که منجر به شهید  شدن 75 تن و زخمی شدن 210 تن دیگر شد، عنوان کرد: امروز منطقه و ملت‌ها با تهدیدی جدی مواجه هستند.‎

وی با اشاره به سالگرد پیروزی در جنگ 33 روزه تصریح کرد که در چنین روزی خداوند عز وجل صداقت ما را دید و این پیروزی را فرستاد‎.

دبیرکل حزب‌الله لبنان ادامه داد: زبان از تقدیر و تشکر و بیان عاجز است و بنابراین کلام به بوسیدن دستان خانوده‌های شهدا، مجروحان و مقاومین و تمام اسیب دیدگانی که به برکت جانفشانی آن‌ها این پیروزی‌ها رقم خورد؛ تبدیل می‌شود و ان شاء الله پیروزی شما همیشگی است.

نصرالله از همگان دعوت کرد تا این روز را به عنوان روز پیروزی الهی در جنگ تموز ثبت کنند  و گفت: همچون روز ۲۵ می ۱۴ آگوست نیز روزی است که از پیروزی لبنان حکایت دارد.

وی در دلیل این سخن خود گفت: اولا اینکه امروز روز پایان تجاوز دشمن است و دوما اینکه امروز، روزی است که خانواده‌های ما از مکان‌هایی که به آن‌ها مهاجرت کرده بودند به سوی شهرشان بازگشتند.
سید حسن نصرالله با اشاره به اینکه پیروزی نیروهای مقاومت بر ارتش رژیم صهیونیستی برخلاف موازنه قوا بوده است، تاکید کرد که پیروزی در این جنگ معجزه‌ای حقیقی بود که با معیارهای مادی قابل تفسیر نیست.‎

وی با اشاره به اینکه مقاومت به پیروزی خود ایمان داشت گفت: بازگشت مردم پاسخی به دشمن بود که حکایت از تمسک آنها به سرزمین ابا و اجدادیشان داشت.

سید حسن نصرالله  ادامه داد: در این مکان بود که کنفرانس تاریخی با رهبری «امام سید عبدالحسین شرف الدین» با حضور علمای لبنان برگزار شد و راه مقاومت و مجاهدت پی گرفته و این راه به امام غایبمان سید موسی صدر منتقل شد و او بود که این راه را راسخانه ادامه داد و ابعاد جدیدی به آن بخشید و همچنان فرزندان وی این راه را ادامه می‌دهند و بیعت خود را با بزرگان و رهبران جهاد و راستی در میدان ها نگه داشته اند.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: آموختیم که هر گونه اشغال‌گری را رد کنیم و با تمام امکانات در مقابل آن بایستیم و این مقاومت با انواع مختلف خود ادامه دارد و پیروزی‌های بزرگی را رقم زده و معادلات را تغییر داده و برنامه‌های اشغالگران را از بین برده است.

وی با بیان اینکه مقاومت هیمنه اسرائیل را در لبنان و منطقه از بین برد ادامه داد: جنگ تموز نمونه‌ای از مقاومت مردم، ارتش و مقاومت بود.

نقش نبرد الحجیر در جنگ ۳۳ روزه

سید حسن نصرالله در ادامه با اشاره به اینکه نبرد «الحجیر» یکی از شدیدترین نبردها در خلال جنگ 33 روزه بوده است، ابراز داشت که پیروزی در این نبرد نقش مهمی در متوقف کردن دشمن صهیونیستی داشت.‎

وی افزود: نبرد 33 روزه تکامل مقامت نظامی در عرصه مقاومت بود، هرچند شکاف میان مقامات دولتی با مردم در سال 2006 مشهود بود.‎
دبیرکل حزب الله با بیان اینکه صهیونیست‌ها در منطقه الحجیر آتش جهنم را تجربه کردند و در این عرصه بود که تانک‌های مرکاوا شکست خوردند‎.

سید حسن نصرالله گفت: صهیونیست‌ها در 11 آگوست با استفاده از قطعنامه جانبدارانه 1701 اقدام به حمله‌ای همه جانبه کردند که یکی از آنها از منطقه «الحجیر» بود و اسرائیلی‌ها با هلی برن نیروهای خود در این منطقه در پشت جبهه مقاومت وارد عمل شدند.

دبیرکل حزب‌الله لبنان با تأکید بر تسلیم اسرائیل در برابر مقاومت گفت: بمباران هوایی نمی‌تواند درگیری را به نفع خود رقم بزند؛ چنان که جنگ غزه، یمن و لبنان ثابت کرد که آتش و خون و قتل و کشتار نمی‌تواند مردم را به هنگامی که ایستادگی و ایمان دارند، فراری دهد.

وی ادامه داد: رئیس ستاد ارتش اسرائیل در مورد میزان بالای اعتماد خود به نیروهای زمینی‌اش سخن می‌گوید، در حالیکه این موضوع در جنگ تموز امتحان شد و شکست خورد.

سید حسن نصرالله تأکید کرد: اعلام می‌کنم که هر نقطه‌ای از سرزمین ما به زودی حفره‌ای برای تانک‌های شما و کشتن سربازانتان خواهد شد و من بعد دیگر ارتش اسرائیل استراتژی در لبنان نخواهد داشت و در مقابل استراتژی جنگ زمینی که دشمن از آن صحبت می‌کند ما نیز استراتگی منطقه «الحجیر» را مطرح می‌کنیم.

وی جنگ تموز را تغییر دهنده استراتژی‌های بزرگ نزد آمریکا و ناتو و اسرائیل دانست که مدعی شکست بزرگترین ارتش های منطقه هستند.

عربستان در صدد تجزیه لبنان

دبیرکل حزب‌الله لبنان با بیان اینکه این پیروزی در سایه اختلافات سیاسی در لبنان رقم خورد، گفت: فراموش نمی‌کنیم که چگونه تصمیم می‌گرفتند و گفت‌و‌گوها را در آن برهه سخت پیش می‌بردند و فراموش نمی‌کنیم که «نبیه بری» در ابتدای صف پشتیبانی از مقاومت بود و «لحود» که در قصرش در محاصره بود.

وی ادامه داد: هنگامی که ما در اختلاف و دچار چند دستگی بودیم، پیروز شدیم، حال اگر اختلافات را کنار بگذاریم در مقابله با تهدیدات، چه اسرائیل و چه تکفیری‌ها چگونه خواهیم بود؟

دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به وضعیت فعلی لبنان گفت: امروز موجودیت و امنیت و سیادت کشورمان تهدید می‌شود و من به وحدت و دوری از درگیری‌ها دعوت می‌کنم.

وی بار دیگر گفت: التزام خود را به مقاومت و ایستادگی در کنار مقاومت فلسطین دوباره اعلام می‌کنیم و مقاومت راه ما برای دفاع از کشور و کرامت ماست.

سید حسن نصرالله با اشاره دوباره به کنفرانس «الحجیر» گفت: در این کنفرانس بود که تجزیه لبنان رد شد و ما دوباره باید تجزیه را رد کنیم، چرا که تکه تکه شدن لبنان چیزی است که آمریکا، اسرائیل و برخی کشورهای منطقه در راستای آن اقدام می‌کنند، کشورهایی که ندانسته یا عامدانه به آن می‌پردازند و در رأس آن‌ها عربستان قرار دارد.

هم پیمانی عربستان و‌ آمریکا با تروریسم در یمن

سید حسن نصرالله در مورد یمن گفت: باید مراقب این خدعه آمریکا باشیم، می‌گویند که در یمن با تروریسم مبارزه می‌کنیم و در سوی دیگر با القاعده و داعش هم پیمان می‌شوند، آمریکا و هم‌پیمانانش در منطقه تروریسم را در راستای برنامه‌های خود به کار گرفته‌اند.

وی ادامه داد: باید دوباره کشتار و وحشیگری در یمن را محکوم کنیم، کشتاری که وسیع‌تر از کشتار اسرائیل در منطقه است، اما تا زمانی که اراده و عزت و ایستادگی مردم یمن است، دشمن نمی‌تواند پیروز شود و خواستهژ‌های خود را در یمن محقق سازد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان در مورد پروژه آمریکا در منطقه گفت: برنامه اصلی آمریکا در منطقه همانا تجزیه و تقسیم منطقه است، از عراق تا سوریه و حتی عربستان؛ چرا که تجزیه در راستای منافع واشنگتن و اسرائیل است.

حسن نصرالله در مورد سوریه نیز گفت: ارتش و مردم سوریه برای بقای سوریه و وحدت و یکپارچگی و جلوگیری از تجزیه کشورشان در بیشتر شهرها و مناطق می‌جنگند.

سید حسن نصرالله با اشاره به اینکه قراردادهای نظامی میان عراق و آمریکا عملی نشده است ابراز داشت که آمریکا و عربستان با پائین اموردن قیمت نفت تلاش کردند بر اوضاع عراق اثر بگذارند.‎
وی با اشاره به اینکه مخالفان به اصطلاح میانه رو در سوریه توان تقابل با داعش را ندارند ، افزود: جان کری وزیر امور خارجه آمریکا در این زمینه دو رویی می‌کند.‎
دبیرکل حزب الله در ادامه با اشاره به اعتراضات خیابانی اخیر در عراق گفت: اگر دولت عراق که از مردم در نبرد با داعش حمایت می‌کند به دلایل مختلف تغییر کند ایا این حمایت ها ادامه می یابد یا داعش پیشروی خواهد کرد؟‎

استفاده از داعش برای تجزیه منطقه

وی با اشاره به اینکه‌ آمریکا از داعش برای تجزیه منطقه استفاده می‌کند اظهار داشت که از سال قبل گفتیم که داعش برای تقسیم منطقه آگاهانه یا ناآگاهانه برای طراحی نقشه جدید خاورمیانه وارد عمل شده؛ چند روز قبل آنکارا اعلام کرد که واشنگتن از آنها خواسته تا عملیات علیه داعش را در سوریه متوقف کند.‎
سید حسن نصذرالله در ادامه ابراز داشت که براساس تقسیمات جدید در منطقه، جنگ طایفه‌ای و مذهبی بلند مدت  آغاز خواهد شد که نتیجه ای جز ویرانی، آوارگی و تخریب فراگیر نخواهد داشت‎
سید حسن نصرالله از همه طرف‌ها خواست در شرایط کنونی منطقه مواضعی محکم اتخاذ کنند چرا که اگر اجازه تجزیه منطقه را بدهیم همه ما در قبال نتایج آن در برابر خدا و نسل های بعدی جوابگو باید باشیم.

وحدت تنها راه علاج درد لبنان

دبیر کل حزب‌الله لبنان در مورد اوضاع داخلی لبنان گفت: باید قانع شویم که حکومتی که همه در آن مشارکت دارند، ایجاد شود، حکومتی که همگان به آن اعتماد داشته باشند، حکومتی که اعتماد و اطمینان خاطر را ایجاد کند و بین مناطق و طوائف مختلف تبعیض قائل نشود، باید اقدام بر اساس طائفه‌گری در لبنان پایان یباد، هیچ طائفه‌ای نیست که بتواند به تنهایی لبنان را اداره و رهبری کند.

حسن نصرالله در این مورد ادامه داد: امروزه در لبنان همه ما ترس‌ها و بی عدالتی مشترکی را حس می‌کنیم، چه کسی است که امروزه نسبت به موجودیت خود و کشورش اطمبنان داشته باشد، همه از تهدید و ترس در لبنان سخن می‌گویند، همه لبنانی‌ها در ترس و بی عدالتی سهم یکسانی دارند و حکومت تنها ضمانت است، نه تجزیه و نه فدرالیسم؛ لیکن حکومت باید عادل و در راستای خدمت به مردم باشد، برای این منظور نیز باید حکومت مشارکتی از همه گروهها تشکیل شود.

وی افزود: متأسفانه سخن‌هایی از به حاشیه راندن جریان ملی آزاد یا عماد عون می‌شنویم؛ در سخنرانی پیشین خود به گفت‌وگو و عدم غفلت از این مسأله دعوت کردم و برخی فکر می‌کنند که گفت‌و گو فایده‌ای ندارد و این تفکر اشتباه است.

دبیرکل حزب الله لبنان در مورد هم پیمانان لبنان و مقاومت تأکید کرد: ما در لبنان اجازه نمی‌دهیم که هم پیمانانمان را به حاشیه برانند، مخصوصا آن‌هایی که در جنگ تموز همراه ما بودند و دوشاش ما حرکت کردند؛ من به همگان می‌گویم که این موضع علاوه بر اینکه یک موضوع سیاسی است، یک مسأله اخلاقی نیز است و به اعتبار اینکه امروزه «عماد عون» را هدف قرار داده‌اند می‌گویم که شما هرگز نمی توانید «عماد عون» را به حاشیه برانید.

نصرالله ادامه داد: درست نیست که ۱۴ مارس را از دولت کنار بگذاریم و گفت‌و گو راه رسیدن به مشارکت است.

وی در آخر از رهبران مسیحی لبنان خواست تا با بازگشایی پارلمان در موضع خود تجدیدنظر کنند تا مسائل و مشکلات  لبنانی‌ها نیز حل شده و درهای حل بحران‌های دیگر نیز باز شود.

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی

مدافعون - مدافعان حرم

مدافعان حرم

مدافعون