مدافعون - مدافعان حرم

مدافعون - پایگاه اطلاعاتی رسمی مدافعان حرم و جبهه مقاومت

مدافعون - مدافعان حرم

مدافعون - پایگاه اطلاعاتی رسمی مدافعان حرم و جبهه مقاومت

مدافعون - مدافعان حرم

رفع الله رایة العباس
کلنا عباسک یا زینب
لن تسبی زینب مرتین
لبیک یا حسین
لبیک یا زینب
مدافعون - پایگاه رسمی مدافعان حرم

آخرین نظرات
  • ۰
  • ۰
گزارش کامل اختتامیه نخستین جشنواره فیلم «مدافعان حرم»؛

محمدی گلپایگانی: مدافعان حرم، سرمایه روز مبادای خانواده ها هستند / تجربه تازه قضاوت با چشمان بارانی / رونمایی از تمبر شهدای مدافع حرم

رئیس دفتر مقام معظم رهبری خطاب به خانواده شهدای مدافع حرم اظهار داشت: شما سرمایه گذاری بزرگی برای روز مبادایتان کرده اید و این را بدانید که شهید شما در روز قیامت بدون شما پا در بهشت نخواهد گذاشت.

به گزارش ـ مدافعان حرم ـ‌ مراسم اختتامیه نخستین جشنواره فیلم مدافعان حرم با تلاوت آیاتی از قرآن کریم در سالن همایش های صداوسیما آغاز شد.

اجرای این برنامه را محمد جعفر خسروی بر عهده دارد که در ابتدای برنامه ضمن خوشامدگویی به مهمانان از آنها خواست دقایقی به احترام شهدای مدافع حرم بایستند. در ادامه نیز نماهنگی در رابطه با شهدای مدافع حرم برای حاضران پخش شد که مربوط به لحظات شهادت و تشییع چند تن از این شهدای گرانقدر بود.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری، محمد جواد ایروانی معاون نظارت و حسابرسی دفتر مقام معظم رهبری، سردار پاسدار حسین سلامی جانشین فرمانده سپاه پاسداران، سردار بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس، علاءالدین بروجردی نماینده مردم بروجرد در مجلس دهم، حاج ابراهیم حاتمی کیا کارگردان و رئیس هیات داوران جشنواره، محمد خزاعی داور جشنواره، علیرضا رضاداد داور جشنواره، مصطفی رزاق کریمی داور جشنواره، سید محمد هادی رضوی رئیس شورای سیاستگزاری جشنواره، مسعود ده نمکی، ابوالقاسم طالبی، محمدحسین نیرومند رئیس انجمن سینمایی انقلاب و دفاع مقدس، داریوش ارجمند، مرتضی رزاق کریمی، مسعود میرکاظمی، حجت الاسلام حمید رسایی، اصغر آبخضر قائم مقام شورای تبلیغات اسلامی، سردار مهدی ربانی معاون عملیات سپاه پاسداران، سردار جواد جباری مدیرعامل بنیاد روایت، ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین، حسن شمشادی، حجت الاسلام سید مصطفی میرلوحی، خانواده شهید سردار همدانی و خانواده شهید محسن قطاسلو اولین شهید ارتش، حامد فاتحی پولادی، محمود عاطفی رئیس مرکز بسیج سازمان صدا و سیما، علیرضا افتخاری، حجت الاسلام محمدرضا زائری کارشناس فرهنگی، علی فروتن بازیگر، محسن افشانی بازیگر، سید محمد رضا حسینی بای خبرنگار صداوسیما و ... در آیین اختتامیه نخستین جشنواره فیلم مدافعان حرم حضور دارند.

* اجرای ترانه‌ مدافعان حرم توسط علیرضا افتخاری

علیرضا افتخاری پیش از اجرای ترانه ای که برای مدافعان حرم ساخته بود گفت: ما قطره ای در برابر دریا هستیم، آهنگ این کار را با علیرضا سپه وند و همایون پشتار و شعر احمد بابایی ساخته ام و آن را به پیشگاه شما عزیزان تقدیم می کنم.

* معرفی برگزیدگان جشنواره فیلم مدافعان حرم

برگزیدگان نخستین جشنواره فیلم مدافعان حرم با حضور گسترده مسئولان کشوری و لشکری و مقامات ارشد دولتی، فیلمسازان، هنرمندان و چهره های شناخته شده فرهنگی معرفی شدند.

آیین اختتامیه نخستین جشنواره فیلم مدافعان حرم امشب - دوشنبه ۱۰ خرداد ماه - در سالن مرکز همایش های بین المللی سازمان صداوسیما برگزار شد. در ابتدای این مراسم حمید یادروج دبیر جشنواره فیلم مدافعان حرم سخنرانی کرد.

* نمایش آثار منتخب جشنواره فیلم مدافعان حرم در سینما و تلویزیون/ ارسال ۴۰۰ اثر برای شرکت در جشنواره

یادروج با بیان مقدمه ای درباره مدافعان حرم اظهار کرد: به نام خدایی که پیامبرش را امر نمود تا از حریم امن، راهی غربت شود تا مهاجرت الی الله را به پیروان آخرین فرستاده اش بیاموزد. به نام خدای مهاجران الی الله، آنان که گمشده ۱۴۰۰ ساله خود را در کوچه پس کوچه های دمشق جستجو می کنند.

وی ادامه داد: آیا نباید خدا را شکر کرد؟ شکر برای زیستن در دوران کسانی که سالها فقط روایت مثل هایشان را شنیده بودیم و همیشه چشم انتظار دیدارشان، امروز اما سرت را که بچرخانی شهری را می بینی پر از رویاهایت. مهاجران یکی یکی باز می گردند، حالا شهرمان دوباره شهید، جانباز، مادر، همسر و فرزند شهید دارد.

دبیر جشنواره فیلم مدافعان حرم ادامه داد: حالا ما چه خواهیم کرد؟ آیا می گذاریم گرد غربت بر غریب این وارثان راه احمد (ص) بنشیند یا در کاروان این گمنام زمین و آشنایان آسمان، کاری زینبی خواهیم کرد؟ لنز دوربین هایمان کدام یک را ترجیح می دهد؟ هیجان ژست های روشنفکری یا برق چشمهای فرزندی که در خان طومان جا گذاشته است؟ ننگ بر قلم و دوربینی که ننویسد و نبیند. بر مدافعان حرم این آخرالزمانی حسین چه می گذرد؟

وی همچنین خاطرنشان کرد: اینجا جان های عاشق هنوز تشنه ی کاری زینبی اند. ما این را از چشم های بی خواب و جان های به خطر افتاده کسانی فهمیده ایم که در معرکه تکفیریان و وارثان خدا به دنبال آسمانیان می گردند تا در میان مجاهدان خدا معلم ها را پیدا کنند. معلمانی که فاتحان فردا را می سازند. ما این را از روایت های عاشقانه ای فهمیده ایم که به اینجا آمده اند؛ نخستین جشنواره فیلم مدافعان حرم.

یادروج در ادامه با خیر مقدم به تمامی سینماگران، مستندسازان، مسئولان لشگری و کشوری و مردم فهیم ایران گفت: به قصد وظیفه گزارشی از عملکرد نخستین جشنواره فیلم مدافعان حرم ارائه می کنم، نخستین جشنواره فیلم مدافعان حرم با همت خبرگزاری فارس و موسسه کتیبه نوای فاطمی و مرکز بسیج صدا و سیما کار خود را از بهمن ماه سال گذشته آغاز کرد.

وی افزود: فراخوان این جشنواره از اسفندماه ۹۴ منتشر شد. در ابتدا تصور می کردیم نهایتا ۱۵۰ اثر به دبیرخانه ارسال می شود اما ارسال ۴۰۰ اثر برای شرکت در جشنواره از تصورات ما فراتر بود.

یادروج با بیان اینکه مدافعان حرم امروزه بسیار بسیار مظلوم هستند، گفت: در فضای مجازی میبینید که می گویند مدافعان حرم پول می گیرند. شاید این جرقه ای بود تا بخواهیم مظلومیت این شهدا را درک کنیم و جشنواره ای برای تصحیح این نگاه برگزار کنیم.

وی در ادامه افزود: این جشنواره در هدف گذاری خود سعی کرد تا اثرهای ساخته شده در زمینه شهدای مدافعان حرم را ارزیابی کند. آمار ۴۰۰ اثر آماری خوشحال کننده بود و گواه این مطلب است که این جشنواره نوپا مخاطبان خوبی پیدا کرده است همین طور که این مطلب را می توان از حضار حاضر در سالن متوجه شد.

یادروج با بیان اینکه یک سری از سینماگران از نبود گونه فیلم کوتاه در بخش مسابقه شکایت داشتند، گفت: در پاسخ به این دوستان باید این توضیح را بدهم که بر خلاف نماهنگ و مستند متاسفانه آثار سینمایی و کوتاه بسیار کمی در این حوزه ساخته شده است به همین دلیل آثار سینمایی بلند و کوتاه در بخش مسابقه این جشنواره وجود نداشت. یک کلیپ کوتاه می تواند خیلی تاثیرگذارتر از آثار دیگر باشد.

وی با بیان اینکه تلاش می کنیم آثار ارسال شده به جشنواره در یک یا دو سالن سینمایی برای مخاطبان به نمایش گذاشته شود، اظهار کرد: امیدوارم صدا و سیما نیز با پخش این آثار کمک کنند مردم درباره مدافعان حرم به آگاهی برسند.

در ادامه این مراسم علیرضا افتخاری به اجرای یک قطعه موسیقی پرداخت. همچنین نمایشی از فعالیت های دبیرخانه و مسئولان برگزاری جشنواره فیلم مدافعان حرم برای حاضران نمایش داده شد.

* محمدی گلپایگانی: جشنواره فیلم مدافعان حرم ادای دینی به شهدای مدافع حرم است

حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری در ابتدا با بیان این که علیرغم کسالت خود برای عرض ادب و احترام به ساحت مقدس شهدا و خانواده های آنان تمایل به حضور در این مراسم داشته است.

وی همچنین بیان کرد: چه زیباست نام شهدای مدافع حرم برای این شهدا. کسانی که جز برای جلب رضای پروردگار و دفاع از حرم حریم اهل بیت نیتی نداشتند. صادقانه و خالصانه جان خود را در کف گرفتند و دور از وطن خویش-اگرچه وطن اسلامی شان بود-جان به جان آفرین تسلیم کردند.
گلپایگانی با اشاره به آیات و روایاتی درباره شهیدان افزود: از خصوصیات شهید طبق حدیثی این است که اولین قطره خونی که برای رضای خدا از بدن شهید می ریزد، خداوند همه گناهانش را می آمرزد و در هنگام شهادت دو فرشته الهی همراهش هستند و گرد و غبار جنگ را از چهره اش پاک می کنند.

وی با قدردانی برگزاری جشنواره فیلم مدافعان حرم توضیح داد: این که همت کردید و این مراسم را ترتیب دادید اندکی از ادای دینی است که می توان در برابر خانواده های محترم شهدا داشت.

رئیس دفتر مقام معظم رهبری همچنین خطاب به خانواده های شهیدان مدافع حرم حاضر در مراسم ادامه داد: شما سرمایه گذاری بزرگی برای روز مبادایتان کرده اید. بدون شک شهید شما روز قیامت بدون شما پا در بهشت نخواهد گذاشت و این حق شفاعتی است که خداوند بزرگ به شهدا عنایت کرده است.

وی با ارزشمند دانستن نزدیکی زمان برگزاری جشنواره فیلم مدافعان حرم با سالروز رحلت بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد: امام خمینی(ره) با نهضت الهی و قیام خود ارزش های فراموش شده اسلام را احیا کرد. ارزش هایی که در طول تاریخ توسط حاکمان جبار فراموش شده بود، توسط امام خمینی(ره) زنده شد که از جمله این مکاتب شهادت است. تا پیش از انقلاب ارزش شهادت برای مردم ما چندان روشن نبود. امام این ارزش را برای آن ها زنده کرد و با انقلاب خود در همراهی با مردم که امامشان را خوب می شناختند و نیک یاری اش کردند حماسه آفرید. ملت ایران به امام خود جواب آری گفتند و با استقبال عظیمی که مردم در زمان ورود امام به کشور دیدید در تاریخ دیده نشد و بدرقه ای باشکوه پیکر ایشان را به بهشت زهرا سپردند.

* رونمایی از تمبر شهدای مدافع حرم و تقدیر از خانواده های آن ها

حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری، سردار بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس، ایروانی رئیس بازرسی و نظارت دفتر مقام معظم رهبری، داریوش ارجمند، مسعود ده نمکی، ابوالقاسم طالبی از خانواده های شهید سردار حسین همدانی، محسن قداسلو اولین شهید مدافع حرم از ارتش جمهوری اسلامی ایران، عمر ملازهی اولین شهید مدافع حرم از اهالی سنت، محمدرضا خاوری جانشین فرمانده تیپ فاطمیون، مجتبی و مصطفی بختی دو برادر شهید مدافع حرم، شهید محمد بلباسی تقدیر کردند.

مادر شهید محمدرضا خاوری به روی سن رفته و گفت: او دو موشک زده بود در بین ماشین سوخت و هیچی از او باقی نماند. برای مادر بی صبرش هدیه ببرید او نه سری داشت نه دستی نه بدنی.

مادر شهیدان مجتبی و مصطفی بختی نیز در این مراسم بیان کرد: افتخار می کنم پسرم را فدای اسلام و دین و رهبر کرده ام و سربلندم جلوی بی بی زینب و شکر می کنم فرزندانم من حقیر را سرافراز کردند و به آن ها افتخار می کنم. انشالله امام زمان(عج) سریع ظهور کنند.

همچنین تمبر شهدای مدافع حرم توسط حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی رونمایی شد.

همچنین محمدرضا حسینی بای خبرنگار نیز مورد تقدیر قرار گفت. وی پشت تریبون رفت و گفت: من و ایمان مرآتی در عراق و سوریه به تهیه گزارش می پرداختیم و تقریبا سال گذشته را به طور کامل در این دو کشور سپری کردیم.

وی همچنین از سایر همکاران فعال خود در این عرصه و محمدحسن حسینی خبرنگار جانبازی که یکی از چشمانش را در سوریه از دست داد یاد کرد و به نمایندگی از آن ها جایزه خود را دریافت کرد.

در این مراسم همچنین سردار قاسم سلیمانی مورد تشویق ممتد حضار قرار گرفت.

* داریوش ارجمند: امروز برای ۱۰۰ دلار آدم می کشند به مردان سرزمین می بالم

داریوش ارجمند در ادامه گفت: در دنیای پر شر و شور امروز که در غرب و جاهایی از شرق به خاطر ۱۰۰ دلار آدم می کشند، من به فرهنگ و مردان سرزمینم می بالم.

داریوش ارجمند در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره مدافعان حرم افزود: میهمانان شما حال ما را دگرگون کردند و من امروز می خواهم با یک مقوله اجتماعی حرفم را شروع کنم. در دنیای پر شر و شور امروز که در غرب و جاهایی از شرق به خاطر ۱۰۰ دلار آدم می کشند، فرهنگ سرزمین من که به آن می بالم، فرهنگی جدا و مجزا از همه فرهنگهاست و فرهنگی ممتاز است. علت آن هم این است که ما فرم گرا نبوده ایم.

وی ادامه داد: چیزی که امروز از آن رنج می بریم، فرمها بر محتواها غلبه کرده اند. در حالی که فرهنگ ما یک فرهنگ متعالی است. وقتی حضرت حافظ در وصف ذوالفقار شعر می سراید، این مدافعان حرم بازمانده همان فرهنگ هستند. فرهنگ محتوایی سرزمین من. فرهنگی که می کوشند فرم گرایش کنند و همان طور که کوشیدند ما را کثرت گرا کنند و هرکس که پولدارتر است محترم تر است. این آمارگرایی ها پدر فرهنگ ما را در می آورد در حالی که ما این گونه نبوده ایم. فرهنگی که مدافعان حرم از حرم چه کسانی دفاع می کنند؟ حرم کسانی که محتواگرا بودند و تنها ولی خداوند با آنها بود. این حرم، حرم هستی و شرف و ایمان و خاک و فرهنگ ماست و متبلور شده در بانوی دینی ما حضرت زینب(س) با آن درایت و جمله بزرگ ما رایت الا جمیلا را پرتاب می کند به قلب تاریخ در حضور سران کفر و زر و زور و تزویر.

وی اظهارداشت: من امروز خوشحالم که جوانانی داریم که به این شدت معتقدند و از این محتوای درونی برسند. جای شکر دارد که ما چنین جوانانی داریم. آن کسانی که در کربلا جنگیدند فرمی و عددی نبودند ولی چه داشتند که ما هنوز به آنها می نازیم و جانهایمان را فدایشان می کنیم؟ امیدوارم که جامعه ما بیشتر از قبل محتواگرا بشود. ما اینها را لمس می کنیم و می بینیم. جوهر مردی اگر هست، پس آن شمشیر است.

ارجمند درحالی که در ادامه سخنانش بغضش شکسته بود، با گریه گفت: هفته پیش در شمال بودم و پوسترهای مدافعان حرم را دیدم و زنان و مردانی را دیدم که این پوسترها را زیارت می کردند و اینها راهنمای سنگ های مسیر ما هستند تا راه را گم نکنیم. خداوند به آنها درجات برتر بدهد و اگر روحشان اینجا هست شفاعت ما را بکنند.

* علی فروتن: به نیابت از همه بچه های ایران زمین بر دستان فرزندان همیشه منتظر شهید بوسه می‌زنم

علی فروتن از عموهای فیتیله ای نیز در این مراسم گفت: خانواده های شهیدان از عزیزترین برگزیدگان خداوند هستند. حرف و حدیث هایی در داخل و خارج از کشور درباره این عزیزان هست و امیدوارم خدا از آن ها بگذرد. من به نمایندگی از کودکان بوسه می زنم بر دست فرزندان شهدا و این بوسه را بر پیشانی خود تا ابد نگه می دارم و امیدوارم مردم نیز قدر این عزیزان را بدانند و تا عمری باقی است من خود را مدیون این عزیزان می دانم.

وی از حاضران خواست تا به افتخار بچه های شهدای مدافع حرم به عنوان منتظرترین افراد کف بزنند.

* جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی: فرزندان شهیدان معماران تمدن اسلامی هستند

سردار حسین سلامی جاشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز سخنران بعدی آیین اختتامیه جشنواره فیلم مدافعان حرم بود.

وی با بیان این که شهدای مدافع حرم سرچشمه استقلال، آزادی، شرف و اعتبار ملت ایران و همه مسلمانان عالم شدند و با بعثت دوباره در عصر حاضر برای اسلام عزیز ایجاد کردن همه مسلمانان را به هویت حقیقی خویش بازگرداندند، گفت: درود می فرستیم به روان پاک امام خمینی(ره) و برای رهبری عظیم انقلاب که در عصر تکرار ناپذیرترین صحنه های سخت و سهمگین بر ملت مسلمان با حکمت و تدبیر و شجاعت سکان هدایت سفینه نجات امت اسلام را در اختیار دارند و بیرق دار آزادی و عزت همه مسلمانان عالم هستند، از خداوند سلامت و صحت روز افزون مسالت داریم.
وی افزود: همینطور درود می فرستیم بر جسم های سوخته، استخوان های شکسته، نخل قامت جوانانی که بر زمین افتاده است تا قامت یک امت استوار باقی بماند. بر مردانی که با وسعت عاشورایی روح خود ضامن عزت امنیت، منزلت و شرف و اسناد زنده صداقت ما هستند یعنی شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافعان حرم و جانبازان که مفسران زمین و مفاهیم ایثار و عزت و از خود گذشتگی و فداکاری هستند. کسانی که تصاویر ما را از اصحاب عاشورا دقیق و واقعی کردند و امشب برای تجلیل از آن ها که هجرت را مقدمه جهاد بر خویش قرار دادند، اینجا جمع شده ایم.
جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد: آن ها آنقدر بزرگ شدند که توانستند روح خویش را از قفس تن آزاد کنند. به عرش اعلا بپیوندند و این ها از اول شهید بودند، شهید زندگی کردند و شهید از این دنیا رفتند و زنده واقعی هستند که تعبیر قرآن کریم از آن هاست.

وی همچنین خاطرنشان کرد: ما امروز شاهد فروپاشی و غروب تمدن متکی بر لیبرالیسم که ارمغانی جز اشاعه استبداد، کودتاها، از بین بردن مفهوم آزادی، غارت مادی و ثرورت ملت های مظلوم نداشته، هستیم و شاهد شکل گیری و میلاد تمدنی جدید و پر فروغ هستیم که پیام آن آزادی، عدالت، کرامت، احیای ارزش های انسانی و استقلال حقیقی و احترام به هویت انسان ها و پیام آن صلح، دوستی، آرامش امنیت و پیشرفت برای همه عالم یعنی تمدن اسلامی است. ظهور و سقوط این دو تمدن در حال رخ دادن است. تمدن غرب برای جهان اسلام به خصوص از ۱۰۰ سال قبل تاکنون هیچ ثمره ای جز کوچک سازی امت اسلام و تبدیل آن به دولت های ضعیف و تسلط سیاسی و غارت اقتصادی و محو هویت فرهنگی و انحطاط علمی و سقوط اقتصادی و فقر و آوارگی چیزی نداشته است.

سلامی با ارائه تحلیل درباره رویدادهای اخیر منطقه گفت: امروزه همه سرزمین های اسلامی میدان انقلاب های بزرگ و شورش های عظیم در برابر امپراتوری ظاهر بی بدیل تاریخ شده است. آنچه روی می دهد خارج از دامنه تصور ماست. آن مردانی که برای دفاع از حرم جهاد می کنند، همسرانی و خانواده هایی که بغض هایشان را در گلو مخفی می کنند و فرزندان چشم انتظاری که در حال معماری تمدن جدید اسلام هستند، جایگاه بالایی دارند.

وی در پایان تصریح کرد: ما امروز شاهد تجدید حیات مجد و عظمتی هستیم که در دوره طلایی اسلام جهان پیشرفته ای در اختیار داشتند. اما دشمنان ما می خواهند این پیوستگی دچار تفرقه کنند. این سناریوی غربی برای ممانعت از شکل گیری تمدن اسلامی است و ما با پیکره استکبار می جنگیم و قدرت مادی و معنوی برای مبارزه با آن ها بیش از هر زمان دیگری انباشته ایم.

در ادامه کلیپ معرفی اعضای هیات انتخاب و هیات داوران جشنواره فیلم مدافعان حرم پخش شد.

* حاتمی کیا: بر آستان عزم فیلمسازان درباره دفاع از حرم بوسه می زنیم

ابراهیم حاتمی کیا رئیس هیات داوران نخستین جشنواره فیلم مدافعان حرم به قرائت متن بیانیه هیات داوران پرداخت.

وی گفت: آرزو داشتیم رنگین کمان طیف های مدافعان حرم را می دیدیم. ولی بعضی را غریبانه غایب دیدیم. خدا کند آن ها ثبت شده باشند. مدافعان حرم دل مشغولی های زیادی دارند ولی بارها خودشان به کم توجهی مدافعان دفاع مقدس اذعان داشته اند.

وی خطاب به ایثارگران مدافع حرم بیان کرد: نسل مدافعان حرم فردا، تصویر می خواهد و نه صرفا خاطره نگاری. باید ثبت کرد ولو در قالب دوربین های کوچک تلفن های همراه. هیات داوران اولین جشنواره فیلم مدافعان حرم بر آستان عزم همه فیلمسازان این مسیر بوسه می نهد و انشالله این حرمت گذاران عزمشان مورد قبول حضرت حق قرار گیرد.

* معرفی و اهدای جوایز برگزیدگاه و آثار منتخب

بخش آخر مراسم اختتامیه جشنواره فیلم مدافعان حرم به اهدای جوایز برگزیدگان و آثار منتخب اختصاص یافت. علی عسگری رئیس سازمان صداوسیما، سلامی، بروجردی، کارگر بنیاد، سیدنظام الدین موسوی مدیر عامل خبرگزاری فارس، داریوش ارجمند، ایروانی بازرسی و نظارت دفتر مقام معظم رهبری، ابراهیم حاتمی کیا، حسن خجسته، سردار ربانی، ابوالقاسم طالبی جوایز برگزیدگان بخش های مختلف جشنواره فیلم مدافعان حرم را روی سن اهدا کردند. اسامی برگزیدگان نخستین جشنواره فیلم مدافعان حرم به شرح زیر معرفی است:

در بخش کلیپ‌ دیپلم افتخار بهترین کلیپ به «موج دریا» به کارگردانی جواد مزد آبادی اهدا شد. تندیس جشنواره برای بهترین کلیپ نیز به «لبیک» به کارگردانی محمد و حسین بوشهری اعطا شد. همچنین لوح تقدیر دبیرخانه جشنواره بنا به پیشنهاد هیئت داوران به حامد زمانی تعلق گرفت. که پیمان معصوم زاده این جایزه را به نیابت از او دریافت کرد.

هیأت داوران در بخش آثار مستند نیز پنج اثر زیر را جهت تقدیر معرفی کردند. دیپلم افتخار جشنواره به روح‌الله رفیعی کارگردان فیلم «خالد و مجتبی» اهدا شد. دیپلم افتخار دیگر جشنواره نیز به ناصر نادری تهیه‌کننده و کارگردان فیلم «رد پای فرشته» تعلق گرفت. همچنین جایزه ویژه هیأت داوران به محمد هادی نعمت‌اللهی کارگردان فیلم « فرمانده » داده شد. تندیس جشنواره برای بهترین کارگردانی نیز به وحید فراهانی کارگردان فیلم «بی‌جی» اهدا شد که همکار وی به نیابت از او این جایزه را دریافت کرد. تندیس بهترین فیلم جشنواره به فیلم «پل» به تهیه‌کنندگی مرتضی شعبانی و کارگردانی امیرحسین نوروزی اعطا شد. همچنین تندیس جشنواره و جایزه ویژه دبیر جشنواره بنا به پیشنهاد هیئت داوران به مجموعه آثار محسن اردستانی رستمی تعلق گرفت.

ایروانی معاون بازرسی و نظارت دفتر مقام معظم رهبری نیز در پایان مراسم با آرزوی موفقیت برای فیلمسازان شرکت کننده در جشنواره فیلم مدافعان حرم گفت: برای برخورداری از اقتدار باید در حوزه سیاسی و اقتصادی و نظام ارزشی قدرتمند باشیم و برای این که همه این مولفه ها را داشته باشیم کاری بزرگ در پیش داریم.

وی با آرزوی سلامتی برای خانواده های شهدای مدافع حرم افزود: مهم ترین دستاورد اقتدار امنیت ملی است که به واسطه فداکاری شهدای مدافع حرم تامین شده است.

* همه حاشیه های اختتامیه نخستین جشنواره فیلم مدافعان حرم؛

تصویر خانواده های شهدای مدافع حرم آذین بخش قاب دوربین ها شد.

اجرای آیین اختتامیه جشنواره فیلم مدافعان حرم را محمد جعفر خسروی برعهده داشت.

در مراسم معرفی برگزیدگان جشنواره فیلم مدافعان حرم بیش از ۱۰ شبکه تلویزیونی و همچنین شبکه های رادیویی مختلف به پوشش این رویداد پرداختند.

نمایش کلیپ های منتخب آثار شرکت کنندگان و بخشی از گفت و گوهای خانواده های شهدای مدافع حرم از آیتم هایی بود که در مراسم پایانی جشنواره فیلم مدافعان حرم نمایش داده شد.

دبیر جشنواره همچنین در این مراسم خبر داد فیلم های منتخب جشنواره در یک یا دو سالن سینمایی بعد از پایان جشنواره برای عموم مردم نمایش داده شد و همچنین از همکاری صداوسیما برای پخش پکیجی از آثار برگزیده این جشنواره گفت.

اجرای گروه سرود ارغوان توسط جمعی از نوجوانان برای ارج نهادن به جایگاه شهدای مدافع حرم از بخش های جالب توجه آیین اختتامیه نخستین جشنواره فیلم مدافعان حرم بود.

یاوری خواننده کشورمان نیز به اجرای قطعه ای پرداخت.

این مراسم با استقبال گسترده ای از سوی شخصیت های سیاسی و چهره های اجتماعی و فرهنگی و هنری رو به رو شد. به طوری که جمع کثیری از مهمانان ایستاده به تماشای این مراسم پرداختند.

تعداد مسئولان ارشد دولتی و شخصیت های برجسته سیاسی و فرهنگی و هنری در مراسم به قدری زیاد بود که بیش از ۱۰ نفر از آنان برای اهدای جوایز روی سن حاضر شدند.

ابوالقاسم طالبی که تمایل چندانی برای حاضر شدن روی سن نداشت به دعوت مجری برای اهدای جوایز برگزیدگان در میان سایر چهره ها حاضر شد.

تجمع عکاسان و خبرنگاران در هنگام اهدای جوایز و سخنرانی مهمانان مقابل سن حکایت از بازتاب و پوشش رسانه ای گسترده این مراسم داشت.

آیین اختتامیه نخستین جشنواره فیلم مدافعان حرم با گرفتن عکس یادگاری هنرمندان و چهره ها با فیلمسازان و خانواده های شهدای مدافع حرم پایان یافت.

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی

مدافعون - مدافعان حرم

مدافعان حرم

مدافعون