مدافعون - مدافعان حرم

مدافعون - پایگاه اطلاعاتی رسمی مدافعان حرم و جبهه مقاومت

مدافعون - مدافعان حرم

مدافعون - پایگاه اطلاعاتی رسمی مدافعان حرم و جبهه مقاومت

مدافعون - مدافعان حرم

رفع الله رایة العباس
کلنا عباسک یا زینب
لن تسبی زینب مرتین
لبیک یا حسین
لبیک یا زینب
مدافعون - پایگاه رسمی مدافعان حرم

آخرین نظرات
  • ۱
  • ۰
فرمانده لشکر سرایا الخراسانی مطرح کرد؛

داعش؛ نایب آمریکا در عراق/ تمجید از حمایت الجعفری از حزب الله

سید حامد الجزایری فرمانده لشکر «سرایا الخراسانی» با اشاره به حضور تکفیریهای داعش در عراق، گفت: حضور تروریست‌های داعش در عراق نوعی حضور نیروهای آمریکایی در این کشور تلقی می‌شود.

به گزارش ـ مدافعان حرم ـ حشد الشعبی یا‌‌ همان نیروهای مردمی در عراق طی سال‌های اخیر نقش بسزایی در عرصه تحولات میدانی این کشور داشته و در طول حدود یک سال اخیر نیز دوشادوش ارتش این کشور با تروریست‌های داعش مبارزه کرده است. حشد الشعبی هم اکنون مورد هجمه بسیار زیاد برخی کشورهای عربی همچون امارات و عربستان سعودی قرار گرفته است و در داخل نیز با چالش‌هایی رو به رو شده است. در همین راستا خبرنگار مهر گفتگویی را با «علی الیاسری» دبیرکل حزب «الطلیعه الاسلامی» در عراق و «سید حامد الجزایری» فرمانده لشکر «سرایا الخراسانی» شاخه نظامی «الطلیعه الاسلامی» انجام داده‌اند که مشروح آن از نظر می‌گذرد.

*در نشست اخیر اتحادیه عرب شاهد اظهاراتی از سوی «ابراهیم الجعفری» در حمایت از حشد الشعبی و حزب الله لبنان بودیم و عربستان سعودی نیز به این اظهارات واکنش نشان داد. دیدگاه شما نسبت به آنچه که در این نشست اتفاق افتاد چیست؟

سید حامد الجزایری: «ابراهیم الجعفری» وزیر خارجه عراق موضع قاطعانه و بسیار خوبی را در برابر اهانت‌های برخی به حزب الله لبنان اتخاذ کرد. باعث افتخار عراق است که در یک جبهه در کنار حزب الله لبنان و مقاومت اسلامی بایستد؛ مقاومت اسلامی که حشد الشعبی را نیز شامل می‌شود.

کسانی که امروز حزب الله را آماج انتقاد قرار داده و به انگشت اتهام را به سمت آن نشانه می‌رود، فردا نیز با حشدالشعبی همین کار را انجام خواهند داد.

وزیر خارجه عراق با موضعی که در نشست اتحادیه عرب اتخاذ کرد، موضع تمامی شهروندان عراقی را بیان کرد. ما برای ایستادن در برابر توطئه‌های آمریکا به مواضع قاطعانه اینچنینی احتیاج داریم؛ توطئه‌هایی که هدف اصلی آن حفظ صهیونیست‌ها در منطقه است.

در خصوص اقدامات عربستان سعودی در عراق نیز باید گفت اقداماتی که این رژیم در ظاهر برای حمایت از منافع اهل تسنن انجام می‌دهند، تنها با هدف حمایت از توطئه‌های آمریکا در منطقه صورت می‌گیرد. بنابراین، موضع ابراهیم الجعفری خشم هیأت سعودی در اتحادیه عرب را به دنبال داشت.

*تصمیم شورای همکاری خلیج فارس در درج نام حزب الله لبنان در لیست گروه‌های تروریستی را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

علی الیاسری: اتحادیه عرب و شورای همکاری خلیج فارس تنها ابزاری در دستان ایالات متحده آمریکا هستند. اتحادیه عرب و شورای همکاری خلیج فارس تکیه‌گاه رژیم صهیونیستی هستند.

حزب الله در لبنان شمشیری است که تروریست‌های تکفیری را تهدید می‌کند. سید حسن نصرالله مایه عزت امت اسلامی است. از آنجایی که برخی در ضربه وارد آوردن به اهداف حزب الله در منطقه عاجز ماندند، با قرار دادن نام این گروه در لیست گروه‌های تروریستی در صدد انتقام برآمدند.

تا زمانی که صهیونیست‌ها اهداف خود را در منطقه محقق نکرده‌اند، تلاش می‌کنند تا از طریق متحدان خود به اهدافشان جامه عمل بپوشانند. با این وجود، تصمیماتی که دولت‌های عربی متحد تل آویو اتخاذ می‌کنند بیانگر دیدگاه ملت‌های عرب نیست، بلکه تنها دیدگاه دولت‌هایی که بندگی اسرائیل و آمریکا را می‌کنند، شامل می‌شود.

*شما روابط میان حشدالشعبی و طوایف مختلف عراقی از جمله کُرد‌ها را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

سید حامد الجزایری: ملت عراق، حشدالشعبی را به وجود آوردند و به همین دلیل غیرممکن است که حشدالشعبی از آغوش ملت دور باشد. تمامی طوایف عراقی از حشدالشعبی به انحاء مختلف حمایت می‌کنند.

حشدالشعبی از ملت عراق حمایت می‌کند. پس از صدور فتوای جهاد کفایی توسط آیت الله سیستانی شاهد این بودیم که بسیاری از مجاهدان، اموال خود را در اختیار حشد الشعبی قرار دادند.

در خصوص کُرد‌ها نیز باید گفت که روابط خوبی میان حشدالشعبی و کردهای عراق وجود دارد. ما شاهد هستیم که کُرد‌ها در جبهه حشد الشعبی در حال نبرد هستند.

کُرد‌ها در عراق به دو دسته تقسیم می‌شوند؛ دسته اول در گروه «مسعود بارزانی» قرار دارند و دسته دوم گروه «اتحادیه میهنی» است که در راستای وحدت عراق گام برمی دارد. بنابراین تفاوت زیادی میان کرد‌ها با طیف بارزانی و کردهای دیگر با طیف «اتحادیه میهنی» وجود دارد.

بارزانی به پروژه‌های آمریکا در عراق تمایل داشته و روابط خوبی با دولت‌های حاشیه خلیج فارس دارد و در مقابل، اتحادیه میهنی هدف اصلیش دفاع از عراق و حاکمیت ملی و وحدت آن است.

*آیا ممکن است که از روسیه درخواست دخالت نظامی در عراق به منظور مقابله با تروریست‌های تکفیری داعش را داشته باشید؟

علی الیاسری: متأسفانه آسمان عراق به پایگاهی برای پروازهای بسیاری از کشورهای جهان تبدیل شده است. ما تجربه روسیه در سوریه را مثبت ارزیابی می‌کنیم. با این وجود، ما اعتقاد داریم که عراق به تنهایی قادر به حفظ سرزمین خود است.

با این حال، ما از دولت‌هایی که تمایل دارند به عراق کمک کنند، می‌خواهیم تا تجهیزات نظامی پیشرفته‌ای را برای مبارزان عراقی ارسال کنند.

ما خواهان هیچ دخالت نظامی خارجی در عراق نیستیم. تنها چیزی که ما امروز برای مقابله با تروریست‌های تکفیری داعش و نابودی همیشگی این گروه تروریستی احتیاج داریم، تسلیحات پیشرفته است.

ما قادر هستیم که به خود و توانایی‌های خود تکیه کنیم. بنابراین هیچ احتیاجی به طرف‌های خارجی برای دخالت مستقیم در عراق وجود ندارد.

*شهر الرمادی اخیرا از لوث تروریست‌های تکفیری داعش پاکسازی شد. از سوی دیگر ارتش و نیروهای مردمی در حال پیشروی در بسیاری از نقاط دیگر عراق هستند. با توجه به تحولات میدانی اخیر آیا پیش بینی می‌کنید که در آینده نزدیک تروریست‌های داعش کاملا نابود شوند؟

سید حامد الجزایری: از خدا می‌خواهیم که چنین اتفاقی بیافتد. با وجود اینکه به خوبی می‌دانیم که ایالات متحده آمریکا، عراق را به حال خود‌‌ رها نمی‌کند و دوست ندارد که صلح و ثبات در این کشور برقرار شود.

ایالات متحده آمریکا همواره علیه حشدالشعبی و مقاومت اسلامی در عراق توطئه کرده است و تمایل ندارد که حشدالشعبی در عملیات‌های آزادسازی مناطق مختلف مشارکت داشته باشد. با این حال، آرزو می‌کنیم که در آینده نزدیک مأموریت ارتش و نیروهای مردمی در نابودی داعش به پایان برسد.

فشارهایی که ایالات متحده آمریکا بر حشد الشعبی وارد می‌آورد، عملیات‌های آزادسازی مناطق مختلف در عراق را با تأخیر مواجه می‌سازد. با این حال ما معتقد هستیم که دولت عراق می‌تواند در این خصوص نقش فعال تری ایفا کند.

دولت عراق باید با حمایت همه جانبه از حشدالشعبی توطئه‌های مختلف علیه آن را خنثی کند. اگر ما واقعا شاهد حمایت‌های بی‌دریغ دولت بغداد از حشد الشعبی باشیم، بدون شک حشدالشعبی طی چند ماه کوتاه می‌تواند بر تروریست‌های تکفیری داعش پیروز شود. بنابراین، همه چیز در این خصوص به دولت بغداد بازمی گردد.

حشدالشعبی در صورتی که مورد حمایت گسترده دولت بغداد قرار گیرد، توانایی موفقیت را دارد. حشدالشعبی از امکانات بسیار ساده‌ای برخوردار است اما توانایی و اراده آن است که می‌تواند تعیین کننده باشد و تمامی معادلات را تغییر دهد.

خواسته ما از دولت بغداد این است که از پروژه‌های آمریکا و آنچه که واشنگتن برای آن دیکته می‌کند، فاصله بگیرد. آمریکایی‌ها باید ما را‌‌ رها کنند تا آزادانه زندگی و خاک خود را از لوث داعش پاکسازی کنیم. ما معتقدیم که مقاومت قادر به قطع زبان کسانی است که در قدرت حشدالشعبی تشکیک می‌کند.

مقاومت اسلامی امروز مأموریت سنگینی را بر دوش خود گرفته است و آن، کوتاه کردن دست داعشی‌ها و آمریکایی‌ها از عراق و نجات کشور از تجزیه است.

ما حضور داعش در عراق را نوعی حضور نظامیان آمریکایی در کشور تلقی می‌کنیم. داعشی‌ها مزدوران آمریکا هستند که گمان می‌کنند می‌توانند به اهدافشان در عراق دست پیدا کنند.

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی

مدافعون - مدافعان حرم

مدافعان حرم

مدافعون