مدافعان حرم

مدافعون - پایگاه اطلاعاتی رسمی مدافعان حرم و جبهه مقاومت

مدافعان حرم

مدافعون - پایگاه اطلاعاتی رسمی مدافعان حرم و جبهه مقاومت

مدافعان حرم

رفع الله رایة العباس
کلنا عباسک یا زینب
لن تسبی زینب مرتین
لبیک یا حسین
لبیک یا زینب
مدافعون - پایگاه رسمی مدافعان حرم

آخرین نظرات
  • ۰
  • ۰

کاریکاتور/ تفاوت تروریست های میانه رو و افراطی در سوریه

در جنگ سوریه، آنچه بیش از هر چیز جلب توجه می کند، تعدد گروه های تروریستی موجود در این کشور است. برخی آمارها از وجود بیش از ۷۰ گروه و گروهک تروریستی در این کشور خبر می دهد، ولی تعدد نام گروه های تروریستی، مانع از اتحاد ماهیت آنان نمی شود.

به گزارش ـ مدافعون ـ در جنگ سوریه، آنچه بیش از هر چیز جلب توجه می کند، تعدد گروه های تروریستی موجود در این کشور است. برخی آمارها از وجود بیش از ۷۰ گروه و گروهک تروریستی در این کشور خبر می دهد، ولی تعدد نام گروه های تروریستی، مانع از اتحاد ماهیت آنان نمی شود.

در این میان گروهی مانند داعش، خود را مستقل می داند و داعیه دار تشکیل حکومت به اصطلاح اسلامی است، و گروه هایی خود را هم پیمان القاعده می دانند و گروهی نیز خود را مخالف نظام حاکم بر سوریه می دانند و نام خود را مخالفان و معترضان به نظام نامیده اند.

اما آنچه موجب سردرگمی هر ناظر خارجی می شود، این است که هر کدام از این گروه های تروریستی، از یکی از کشورهای منطقه و حتی فرامنطقه ای مورد حمایت و پشتیبانی واقع می شوند.

آمریکا که رد پای آن در هر فتنه ای در خاورمیانه دیده می شود، مواضع جالبی در قبال این تروریست ها اتخاذ کرده است. ایالات متحده آمریکا، گروه های تروریستی سوری را، بدون توجه به اقداماتی که این گروه های در سوریه مرتکب می شوند، به دو دسته کلی تقسیم کرده است: عده ای از این گروه ها را تروریست های افراطی و یا تروریست های بد و گروهی را نیز تروریست های میانه رو خوب نامیده است.

این تقسیم بندی از این جهت از سوی آمریکا صورت گرفته که توجیهی برای کمک ها و پشتیبانی های مالی و نظامی خود از این گروه ها، به شمار آید.

اما حقیقت چیز دیگری است. تمام گروه های تروریستی در سوریه اگرچه نام های متفاوتی را یدک می کشند، ولی ماهیت یکسانی دارند. همه این گروه های تروریستی از هیچ جنایتی برای پیشبرد اهداف خود دریغ نمی کنند. کما اینکه اخیرا ویدئویی از عناصر گروه تروریستی موسوم به «حرکة نور الدین زنکی» منتشر شد که کودک ۱۳ ساله فلسطینی را سر بریدند. این گروه تروریستی مورد حمایت بی واسطه آمریکا قرار دارد و انتشار این ویدئو، باعث ایجاد واکنش های متفاوتی در سرتاسر جهان علیه مواضع آمریکا در حمایت از این گروه تروریستی به دنبال داشت.

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">

مدافعون - مدافعان حرم

مدافعان حرم

مدافعون